INTENCJE  MSZY  ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA 1 .I. 2017r. –  NOWY ROK

Godz. 8:00 –   + Anna Słowik w 9r. śmierci

Godz. 11    – ++ Rozalia Wyród mąż Józef

Godz. 18    –      W pewnej intencji

PONIEDZIAŁEK  2. I. 2017r.

Godz. 17   –    + Tatiana Caputa

WTOREK 3. I. 2017r.

Godz. 7:00 –  + Franciszek Cwajna w 7r. śmierci

ŚRODA 4.I. 2017r.

Godz. 17   –   + Stanisław Jędrzejas

CZWARTEK 5.I. 2017r.

Godz. 7:00-   + Anna Matuszna

 PIĄTEK 6.I. 2017r. – OBJAWIENIE PAŃSKIE

Godz. 8:00-  + Józef Michalec w 1r. śmierci

Godz.. 11  –  + Rozalia Jurasz w 9r. śmierci

Godz. 18r. –  + Władysław Kormaniak w 4r. śmierci

 SOBOTA 7. I. 2017r.

Godz. 17   –  + Jan Płaza

NIEDZIELA 8. I 2017r.    

Godz.8:00  – ++ Anna Ciućka w 22 r. śmierci i 2 mężowie

Godz. 11    – ++ Stanisław Waligóra w 26r. śmierci żona Magdalena i syn Tadeusz

Godz. 18    – ++ Magdalena Klimczak w 17r. śmierci mąż Karol

 

 

 

Krzyżowa dn. 1.I. 2017r.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Dziś w 1 dzień Nowego Roku 2016 przeżywamy uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi . Nowe nadzieje przenikają pierwszy dzień Nowego Roku. A wkraczamy w to co jest przed nami nieznane i naznaczone tajemnicą z ufnością, bo jest  z nami Matka Najświętsza.

Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie.

Dziś składamy sobie życzenia noworoczne . Życzę wszystkim , aby nasze serca  i domy rodzinne były wypełnione pokojem i miłością abyśmy zawsze w Nowym Roku byli apostołami pokoju, a nasze domy były oazami pokoju dla tych, którzy go pragną i szukają. Niech w tym pomoże nam Święta Rodzina z Nazaretu.

 

Wszystkim parafianom i waszym gościom życzę szczęśliwego Nowego Roku  i sił do  wypełnienia dobrych postanowień.

Zapraszam na codzienną mszę św. do naszego kościoła. To też może być piękne i owocne noworoczne postanowienie.

W piątek przypada święto Trzech Króli . Msze św. w porządku niedzielnym ,  a na każdej mszy świętej poświęcenie wody kadzidła i kredy. Proszę sobie przynieść naczyńka na święconą wodę .

Jest to również I piątek miesiąca. Spowiedź św. będzie pół godziny prze każdą mszą św.

Nie będzie wizyty u chorych i seniorów.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne sprzątanie o godz. 9:00 w sobotę. Sprzątają  Panie Danuta Kamińska Małgorzata Merwa Józefa Orwat i Mariola Gustyn.

 

W ostatnim tygodniu odszedł do Pana z naszej rodziny parafialnej po nagrodę wieczną śp. Stanisław Jędrzejas   i Wojciech Jędrzejas  wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Kolęda :Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Poniedziałek od 9:00 Krzyżowa od. P. Niewdanów JPII 330 do P. Góra JPII 318

Środa –  Krzyżowa  od. godz. 9:00  p. Maria Góra ul .Wesóła do P. Michalec ul Babiogórska

Czwartek – – Krzyżowa od godz. 9:00 od. P. Mylaków Za Woda 10 do P. Góra JPII 282

Sobota – Krzyżowa od P. Gnojczak ul. JPII 284 do P. Kamińskich JPII 270.

 

W niedzielę 8 stycznia po mszy świętej o godz. 11 nasze dzieci wystawią w naszym kościele jasełka. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Krzyżowa 26. XII . 2016r.

 

 

 

                     II DZIEŃ ŚWIĄT  NARODZENIA PAŃSKIEGO

 

 

Dziś II dzień świąt Bożego narodzenia święto św. Szczepana diakona    i męczennika. Wszystkim obecnym na tej mszy świętej składam jeszcze raz bardzo serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niech Dzieciątko Jezus wszystkim błogosławi.

 

W sobotę przypada ostatni dzień starego 2016 r. Zapraszam całą parafię  o godz. 17 na uroczyste nieszpory z kazaniem na koniec roku. Odśpiewamy również hymn dziękczynny Ciebie Boga wysławiamy i Suplikacje za grzechy osobiste                    i naszych bliźnich. Po nieszporach będzie msza św. na zakończenie Starego Roku.

 

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne sprzątanie   w sobotę po godz. 9:00. Sprzątają Panie: Ewa Dybek, Magdalena Krzesak, Ewa Mrózek i Krystyna Hulbój. Nie kupujemy kwiatów.

 

W tym tygodniu rozpoczynam wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jak zwykle proszę, aby jeśli to jest możliwe byli wszyscy domownicy po kolędzie. Przygotowujemy na kolędę wodę święconą , świece, Pismo święte . W tym roku  ze mną idą 3 ministranci lub lektorzy. Proszę aby każdego dnia były jakieś posiłki szczególnie dla ministrantów.

bardzo serdecznie wszystkich proszę żebyście docenili służbę jaką spełniają   w naszej parafii lektorzy i ministranci. Nie zbywajcie ich byle jaką ofiarą.

Kolęda w tym tygodniu:

 

Środa – Krzyżówki  od godz. 9:00

 

Od. P. Wyleciałów nr. 529 Watówki do. P. Ząbków

 

Czwartek – Krzyżówki od godz. 9:00

 

Od P. Kamińskich 200 do. P. Jędrzejasów 389

 

Bardzo proszę zapewnić nam jakiś transport.

 

Krzyżowa dn. 25.XII. 2016r.

 

 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO A.D. 2016r.

 

W radosną uroczystość Narodzenia Pańskiego gromadzimy się jako Kościół, aby składać dziękczynienie Bogu za Wcielenie Bożego Słowa , Jego Syna , który zamieszkał wśród nas . Istotą tego święta jest niepojęta miłość Boga , który posłał swojego Syna dla naszego zbawienia.

Życzę wszystkim parafianom  i gościom, którzy odwiedzili swoich bliskich , aby Chrystus który się narodził  w ubóstwie betlejemskiej groty i zamieszkał wśród nas , rozjaśnił wasze myśli nadzieją, a serca wypełnił Miłością. Proszę  aby Chrystus błogosławił naszej Ojczyźnie , naszej parafii, każdej rodzinie naszej wspólnoty i każdemu z nas.

 

Bardzo serdecznie dziękuje wam wszystkim zgromadzonym na tej mszy świętej, szczególnie strażakom ze swoim sztandarem  , uczniom naszej szkoły Służbie liturgicznej Ołtarza za przygotowanie liturgii mszy świętej,  kapeli Sokoły  przez piękną muzykę  i śpiew pomogła nam się modlić .

Dziękuję lektorom ministrantom i młodzieży z kl. III gimnazjum  za przygotowanie szopki i choinek  To piękne i bogate w treści religijne symbole, które nam przybliżają wielką i niedostępną dla ludzkiego umysłu tajemnicę narodzin Boga- Człowieka.

 

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne Panu Wójtowi  i Przewodniczącemu Rady Gminy , posłom i senatorom  do naszego parlamentu a nawet do parlamentu europejskiego. Ale szczególnie dziękuję za życzenia od was parafian , bo one są szczególnie mi drogie.

Jutro II dzień świąt Bożego Narodzenia św. Szczepana pierwszego męczennika.

Msze św. w porządku niedzielnym. Ofiary z tacy są przeznaczone na  Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej rodziny parafialnej po wieczną nagrodę do Pana śp. Tatiana Caputa   wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

 

 

 

 

INTENCJE  MSZY  ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA 25.XII. 2016r.

Godz. 24    –       PASTERKA W INTENCJI PARAFIAN

Godz. 8:00 –   + Julian Ząbek

Godz. 11    –    + Edmund Bobrowski w 1r. śmierci

Godz. 18    –      W pewnej intencji

PONIEDZIAŁEK  26. XII. 2016r. – ŚW. SZCZEPANA

Godz. 8:00 –  ++ Stanisław Strzałka rodzice i brat

Godz. 11    –    + Weronika Cudzich w 4r. śmierci

Godz. 18   –     + Stefania Wróbel w 3r. śmierci

WTOREK 27. XII. 2016r.

Godz. 7:00 –   + Jan Michalec w 6r. śmierci

ŚRODA 28.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Stanisław Kamiński

CZWARTEK 29.XII. 2016r.

Godz. 7:00-   + Stefania Dunat

 PIĄTEK 30.XII. 2016r.

Godz. 17   –  + Stanisław Góra w 5r. śmierci

 SOBOTA 31. XII. 2016r.

Godz. 17   –  + Renata Niewdana w 6r. śmierci

NIEDZIELA 1. I 2017r.  – NOWY ROK 

Godz.8:00  –   + Anna Słowik w 9r. śmierci

Godz. 11    – ++ Rozalia Wyród mąż Józef

Godz. 18    –    W intencji Parafian

 

 

 

Krzyżowa dn. 18.XII.

 

IV NIEDZIELA  ADWENTU

 

Rozpoczynamy ostatni tydzień adwentowy. Zapraszam na codzienne roraty. dzieci w piątek przyniosą wyklejone plansze z obrazkami, a w sobotę o godz. 7:00 będą ostatnie roraty i rozdanie dzieciom małych nagród.

W czwartek spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia. Rano spowiedź św. będzie od godz. 8:00 do 9:30 , a popołudniu od 16:00 do 17:30.

W piątek spotkanie w kościele młodzieży z klasy III gimnazjum oraz wszystkich lektorów i kantorek . Będziemy w kościele ubierać choinki i szopkę bożonarodzeniową. Liczę na obecność wszystkich.

W sobotę Wigilia Bożego narodzenia. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rodzin gdzie jest miłość szacunek i radość bycia ze sobą , ale również okazja do szczerego pojednania.

Jest to również dzień zadumy i refleksji i wspomnień o tych , którzy w tym roku odeszli od nas do Pana i przeżywają Wigilię w niebie z Bogiem i świętymi. W tym dniu wszystko co czynimy niech nie będzie udawane ale szczere i wypływające z serca. Bardzo proszę o religijną oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech będzie przeczytany fragment św. Łk 2 o Narodzeniu Pana Jezusa . Niech na stole pojawi się świeca wigilijna Caritas . We Wigilię zachowujemy tradycyjny post.

W niedzielę Boże Narodzenie. O godz. 24 Pasterka na którą zapraszam całą parafię.

Zapraszam poczty sztandarowe strażaków , naszej szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich w strojach , Żywe Róże , naszą kapelę Sokoły  całą służbę liturgiczną Ołtarza. Bardzo serdecznie proszę , aby ci którzy mają stroje góralskie przyszli na pasterkę tak ubrani. Nasz zespół Sokoły będzie grał również na mszach świętych                          w Boże Narodzenie i św. Szczepana. A w II dzień świąt będą                  z kapeluszem zbierać ofiary na kapelę.

W Boże Narodzenie msze święte tak jak w każdą niedzielę. Bardzo proszę, aby nikt nie odważył się przyjść na pasterkę nietrzeźwy.

Składka na Pasterce jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia dzieci nienarodzonych i utrzymanie Domu Samotnej Matki w naszej diecezji.

Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne sprzątanie będzie w sobotę o godz. 9:00. Na Boże Narodzenie ja kupię kwiaty gwiazdy betlejemskie.

Sprzątają  Panie: Janina Cul Aleksandra Płaza Teresa Łoboz i Grażyna Dendys.

 

 

 

 

INTENCJE  MSZY  ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA 18.XII. 2016r.

Godz. 8:00 –  ++ Wiktoria  Jędrzejas w 8r. śmierci i mąż Bronisław

Godz. 9:30 –    + Maria Mrowiec w11r. śmierci

Godz. 18    –       O powrót do zdrowia dla Dominika

PONIEDZIAŁEK  19. XII. 2016r.

Godz. 17    –   + Stefania Dunat

WTOREK 20. XII. 2016r.

Godz. 7:00 –   + Anna Matuszna

ŚRODA 21.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Piotr Cichoń

CZWARTEK 22.XII. 2016r.

Godz. 7:00-   + Józef Krzyżowski

 PIĄTEK 23.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Jan Płaza

 SOBOTA 24. XII. 2016r.

Godz. 7:00   –  + Adam Dendys z okazji Imienin

NIEDZIELA 25. XII 2016r.  –NARODZENIE PAŃSKIE

Godz. 24    –   Pasterka   w intencji Parafii

Godz.8:00  –   + Julian Ząbek

Godz. 11    –  + Edmund Bobrowski w 1r. śmierci

Godz. 18    –    W intencji Parafian

 

INTENCJE  MSZY  ŚWIĘTYCH 

NIEDZIELA 11.XII. 2016r.

Godz. 8:00 –  ++ Józef Jędrzejas w 9r. śmierci i rodzice

Godz. 9:30 –  ++ Józefa Łuszczek w 2r. śmierci i mąż Mieczysław

Godz. 18    –        W intencji Parafian 

PONIEDZIAŁEK  12. XII. 2016r.

Godz. 17    –   + Franciszek Jędrzejas

WTOREK 13. XII. 2016r.

Godz. 7:00 –   + Edmund Bobrowski

ŚRODA 14.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Józef Michalec 

CZWARTEK 15.XII. 2016r.

Godz. 7:00-   + Bronisław Pastor 

 PIĄTEK 16.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Halina Waligóra w 5r. śmierci 

 SOBOTA 17. XII. 2016r.

Godz. 17  –  + Józef Łoboz w 19r. śmierci

NIEDZIELA 18.XII. 2016r.

Godz.8:00  -++ Wiktoria Jędrzejas w 8r. śmierci i mąż Bronisław

Godz. 11    –  + Maria Mrowiec w 11r. śmierci

Godz. 18    –    W intencji Parafian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INTENCJE  MSZY  ŚWIĘTYC

NIEDZIELA 4.XII. 2016r.

Godz. 8:00 –    + Czesław Słowik w 20r. śmierci

Godz. 9:30 –    + Piotr Cichoń

Godz. 18    –        W intencji Parafian

PONIEDZIAŁEK  5. XII. 2016r.

 

Godz. 17    –   + Tadeusz Kaprak

WTOREK 6. XII. 2016r.

Godz. 7:00 –   + Franciszek Jędrzejas

ŚRODA 7.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Władysław Cudzich 

CZWARTEK 8.XII. 2016r.- NIEPKALANE POCZĘCIE NM PANNY

Godz. 8:00 –  + Piotr Cichoń

Godz. 17    –      W intencji Parafii 

 PIĄTEK 9.XII. 2016r.

Godz. 17   –   + Stefania Dunat

 SOBOTA 10. XII. 2016r.

Godz. 17   – ++ Genowefa Słapa w 1r. śmierci mąż Franciszek w 19r. śmierci

NIEDZIELA 11. XII 2016r.       

Godz.8:00  -++ Józef Michalec w 9r. śmierci i rodzice

Godz. 11    -++ Józefa Łuszczek w 2r. śmierci i mąż Mieczysław

Godz. 18    –    W intencji Parafian

 

 

Krzyżowa dn. 4.XII. 2016 r.

 

II NIEDZIELA  ADWENTU

 

Dziś kończymy w naszej wspólnocie parafialnej misje święte , które trwały 8 dni.

Jest potrzebą mojego serca aby podziękować Ojcom Redemptorystom O. Eugeniuszowi i O. Jackowi którzy prowadzili nas trudnymi ale jak pięknymi drogami nauki Chrystusowej. Dziękuję, że tak obficie zastawili dla nas stół Słowa Bożego.

Dziękuję całej Parafii za piękne i tak liczne uczestnictwo w naukach misyjnych . Wiemy, że misje są co 10 lat i dla wielu z nas są to ostatnie misję , następnych już

nie dożyjemy. Wiem ,że owoce tych misji świętych przyjdą w odpowiednim czasie.

Dziękuje P. Marysi , że nas przez te dni karmiła, P. Zosi i P. Teresie za wspaniale ciasto które nas tuczyło. Bóg zapłać P. Markowi Krzyżowskiemu i P. Stanisławowi Nowakowi za to , że nas wozili w piątek do chorych.

Ojcom życzymy obfitości łask Bożych  i dużo zdrowia w głoszeniu Bożego Słowa.

Dziś jest instalacja Krzyża misyjnego.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny . Jest to 10 rocznica konsekracji naszego kościoła. Msze św. o godz, 8:00  i 17 wieczorem . W tym dniu nie ma mszy świętej roratniej,

W tym tygodniu msze św. będą odprawiane według naszego porządku. We wtorek i czwartek o godz. 7:00 w pozostałe dni o godz. 7:00. Wyjątek to najbliższy czwartek.

Bardzo serdecznie proszę dzieci i młodzież o codzienne uczestnictwo w roratach.

Poświęcamy również dziś opłatki na stół wigilijny. Pan Organista od jutra będzie roznosił po domach opłatki.

Są ciągle do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom .

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne będzie w sobotę o godz. 9:00. Sprzątają Panie: Stanisława Góra Józefa Białoń Janina Dendys i Anna Góra.

 

Kalendarz liturgiczny

 

Środa – wsp. św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

W przyszłym tygodniu przede kościołem lektorzy będą zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na terenie dawnego Związku Sowieckiego

Spotkanie z dziećmi klasy III na plebanii będzie w sobotę o godz. 10:00