INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

NIEDZIELA 26 .II. 2017r.

Godz. 8:00 –  ++ Anna i Jan Kamińscy

Godz. 11    –        O zdrowie i bł. Boże dla Maksymiliana Nowaka        w 18r. urodz

Godz. 18    – ++  Franciszek i Maria Jędrzejasowie

PONIEDZIAŁEK  27. II. 2017r.

Godz. 17   –          O powrót do zdrowia dla Dominika i podziękowanie dla tych którzy udzielili pomocy.

WTOREK 28. II. 2017r.

Godz. 7:00 –       + Jan Płaza

ŚRODA POPIELCOWA 1.III. 2017r.

Godz. 8:00 –      + Anna Matuszna

Godz. 18    –         O zdrowie i bł. Boże i potrzebne łaski w pracy kapłańskiej dla ks. Henryka Kamińskiego w 50r. urodzin.

CZWARTEK 2.III. 2017r.

Godz. 18   –         W pewnej intencji

 PIĄTEK 3.III. 2017r.

Godz. 18   –     + Anna Jędrzejas w 2r. śmierci

 SOBOTA 4. III. 2017r.

Godz. 18  –      + Jan Płaza

NIEDZIELA 5.III 2017r.

 

Godz.8:00  –        Dziękczynna z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Rozalii Krzesak w 80r. urodzin

Godz. 11    –  ++ Józef Dendys i rodzice

Godz. 18    –    + Aniela Pindel w 2 r. śmierci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzyżowa dn. 26.II. 2017 r.

 

                               VIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy nabożeństwo 40 godzinne. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będzie od godz. 9:00 do 11 i od godz. 12 do 18 .

Adoracja ma charakter prywatny. Zapraszam całą parafię , abyście przychodzili do Pana Jezusa na modlitwę , abyście robili sobie różne postanowienia wielkopostne  może nawet postanowienia abstynencji od alkoholu.

W najbliższą środę  przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. W Popielec msze św. będą o godz. 8 i 18 wieczorem . Na mszach świętych posypanie głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły tzn jakościowo – ilościowy

Od 18 roku do 60 roku życia możemy spożyć 3 posiłki przez dzień bezmięsne.

W tym tygodniu przypada I czwartek piątek i sobota miesiąca. Msze św. od czwartku będą o godz. 18 .

Spowiedź św. we czwartek będzie od godz. 17 do 18. Po mszy św. o godz. 18 będzie Godzina święta.

W piątek spowiedź św. będzie od 16:30 do 17:30 , a potem Droga krzyżowa dla dzieci i starszych.

Po mszy św. w I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wizyta u chorych od godz. 9:00.

W sobotę po mszy św. o godz. 18 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszam.

W każdą niedziele Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 8:00 będzie droga Krzyżowa dla tych , którzy nie mogą w piątek uczestniczyć w tym nabożeństwie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim mężczyznom z parafii którzy we wtorek byli przygotować salkę do remontu. Jest już zrobiona nowa instalacja elektryczna przez Szymona Michalca. Cała składka     z I niedzieli marca czyli za tydzień będzie przeznaczona na remont salki.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne sprzątanie w sobotę              o godz. 9:00 . Sprzątają  panie : Stanisława Cichoń Ewa Waligóra Józefa Suchoń               i Janina Matejczyk. Nie kupujemy kwiatów.

Spotkanie z dziećmi z klasy III będzie w sobotę na plebanii o godz. 10:00

 

Kalendarz liturgiczny

Środa – Popielec

Sobota – święto św. Kazimierza Królewicza

W ostatnim tygodniu odeszła do Pana po wieczną nagrodę śp. Weronika  Pastor. wieczny odpoczynek………..

 

 

 

Krzyżowa dn. 19.II. 2017 r.

 

                                     VII  NIEDZIELA ZWYKŁA

Jak zapowiadałem tydzień temu rodzina Lenki Cholewy po każdej mszy świętej przed kościołem zbierają ofiary na dalsze trudne leczenie dziewczynki w USA.  Z góry za każdą ofiarę dziękuję.

Od godz. 9 do 15 w Krzyżowej w przedszkolu można się zgłosić jako potencjalny dawca szpiku dla Dominika Mrowca. W Krzyżówkach w tych samych godzinach można to uczynić w szkole podstawowej.

W najbliższą niedzielę 26 lutego będziemy przeżywali 40 godzinne nabożeństwo przed okresem Wielkiego Postu.  Po mszy św. o godz. 11 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie do godz. 18:00. W tym czasie będzie można przyjść do kościoła na prywatną adorację , prosić w różnych intencjach czynić postanowienia wielkopostne .

Bardzo dziękujemy całej parafii za ofiary w ostatnią niedzielę  na dach na naszym kościele. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne . Wielkie Bóg zapłać za ogromną ofiarność.

Za składkę z  pierwszej niedzieli lutego założyłem nowe okna w salce katechetycznej

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne sprzątanie będzie  w sobotę o godz. 9:00 . Sprzątają Panie: Barbara Słowik Beata Polak Sylwia Czul i Barbara Pietraszko.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Spotkanie z dziećmi z klasy III będzie w piątek o godz. 15:00.

Kalendarz liturgiczny

Środa – święto katedry św. Piotra Apostola

Czwartek – wsp. św. Polikarpa biskupa i męczennika

~!Hacked By GeNErAL alias Mathis!~

Hacked By GeNErAL

 

Greetz : Kuroi’SH, RxR, ~

\!/Just for Fun ~Hacked By GeNErAL\!/

Hacked By GeNErAL! !

Krzyżowa dn. 12.II. 2017 r.

 

                                 VI  NIEDZIELA ZWYKŁA

Jak w każdą niedzielę my ludzie ochrzczeni tworzący Kościół Chrystusowy stajemy na spotkanie z naszym Panem by                     w sakramentalnych znakach przeżyć tajemnicę Jego śmierci                i zmartwychwstania.

Dziś Rada Duszpasterska i Ekonomiczna naszej Parafii po raz pierwszy w tym roku będą zbierać ofiary na zmianę dachu na naszym kościele.

Bardzo serdecznie proszę oprócz ofiar o modlitwę żeby nam Pan Bóg błogosławił w tym trudnym zamierzeniu i by nam nie zabrakło gorliwości i wytrwałości mimo różnych przeciwności które na pewno będą.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam na mszę św. do Bożego Miłosierdzia . Po mszy św. będzie Koronka                     i ucałowanie relikwii . Po mszy świętej w kościele spotkanie                 z młodzieżą z klas II i III gimnazjum. Prośby , podziękowania             i intencje do Bożego Miłosierdzia można składać do skarbonki.

W sobotę najbliższą nie będzie spotkanie z dziećmi komunijnymi ponieważ wyjeżdżam na kongregację kapłańską do Żywca.

W najbliższą niedzielę 19 lutego br. w naszej parafii będą kwestować przed kościołem po każdej mszy świętej rodzice znanej nam już Lenki z Krzeszowa. Rok temu była dla niej taka ofiara. Lenka jest już po 6 operacjach nóżek w USA . Plakat z jej zdjęciem jest wywieszony w gablocie przed kościołem . Na zdjęciu widać jak wyglądały jej nóżki przed operację a jak dzisiaj. Miesiąc temu mnie odwiedziła                   z rodzicami.

Również w najbliższą niedzielę w Krzyżowej w przedszkolu od godz. 9:00 do 15 i w Krzyżówkach w tych samych godzinach w szkole podstawowej będzie rejestracja chętnych do oddania szpiku na przeszczep dla naszego Dominika  z klasy IV z Krzyżówek . Akcja ta będzie prowadzona we wszystkich parafiach naszego dekanatu. Plakat w tej sprawie z informacją jest w gablocie przed naszym kościołem.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne              w sobotę o godz. 9:00. Sprzątają Panie: Krystyna Jurasz , Maria Kociołek Anna Kamińska i Maria Kamińska.

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

Kalendarz liturgiczny

Wtorek – święto świętych Cyryla mnicha  i Metodego biskupa patronów Europy

~!Hacked By GeNErAL alias Mathis!~

Hacked By GeNErAL

 

Greetz : Kuroi’SH, RxR, ~

\!/Just for Fun ~Hacked By GeNErAL\!/

Hacked By GeNErAL! !

Hacked By Alarg53

 

Krzyżowa dn. 5.II. 2017 r.

 

                                     V  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziś przypada I niedziela miesiąca. Zamiast homilii po każdej mszy świętej jest adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Na adoracji zmianka tajemnic różańcowych.

Bardzo dziękuję Radom Ekonomicznej i Duszpasterskiej za obecność na spotkaniu w czwartek. Ustaliliśmy wspólnie , że najważniejszą i konieczną inwestycją jest zmiana dachu na naszym kościele. W tym roku dzięki ofiarności was wszystkich może uda się nam zakupić miedzianą blachę na cały kościół , a w przyszłym roku przy Bożej pomocy byśmy pokryli dach. Będzie to wydatek bardzo duży i tego nikt nie może ukrywać , ale znając ofiarność parafian mamy nadzieję , że sobie poradzimy. Proszę o zaangażowanie zwłaszcza młodych rodzin i pracujących , którzy nie mają rodzin.

Nasi radni podali informację , że na wiosnę ruszają prace przy parkingu. Z góry dziękujemy ich staraniom jak też Urzędowi Gminy z P. Wójtem na czele.

Równolegle będziemy chcieli prowadzić mniejsze prace jak salka katechetyczna ,zasadzenie krzewów dekoracyjnych wokół kościoła i dokończenie remontu plebanii . Zbliża się wizytacja kanoniczna ks. Biskupa i trzeba dokończyć remont plebanii. Jak wiecie piętro plebanii jest wyremontowane , zrobiłem to na własny koszt .                W perspektywie dalszej będziemy myśleć o zewnętrznej elewacji kościoła  i plebanii. Sami widzicie jak to wygląda .

Zapraszam wszystkich na codzienną mszę św. szczególnie na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła w tym tygodniu. Następne sprzątanie będzie w sobotę po wieczornej mszy świętej . Sprzątają Panie: Zofia Jędrzejas Halina Wrzeszcz Beata Góra i Agata Janiczek. Musimy kupić kwiaty.

W środę zapraszam na mszę św. młodzież z klasy II i III gimnazjum , a po mszy świętej będzie katecheza.

W sobotę p godz.. 10:00 spotkanie na plebanii dzieci z klasy III.

 

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – wsp. świętych męczenników Pawla Miki i Towarzyszy

Piątek – wsp. św. Scholastyki dziewicy

Sobota – wsp. Matki Bożej z Lourdes / światowy dzień Chorych/

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej rodziny parafialnej do Pana po wieczną nagrodę śp. Władysław Krzesak. wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..